Dekodér přejezdu

1,050.00 

Není skladem

Katalogové číslo: Digi-cz 101 Kategorie:

Popis

Dekodér přejezdu

DIGI-CZ 101

Dekodér pro přejezdové zabezpečovací zařízení (PZZ) je univerzální digitální dekodér určený pro přejezdy na modelových kolejištích bez ohledu na měřítka. Primárně byl navržen pro DCC kolejiště, ale stejně spolehlivě může být použit na analogovém kolejišti. Ovládání je intuitivní a jednoduché.

 

 

Napájení může být stejnosměrné nebo střídavé napětí v rozsahu od 9V výše (s omezením podle vstupního napětí stabilizátoru 7805, nebo povoleným napětím cívky elektromagnetu závor). V dekodéru se interně používá 5V pro napájení elektroniky a LED výstražníků, případně serva. Elektromagnety se napájí nestabilizovaným vstupním napětím. Druhou svorkou se přivádí signál DCC (J, K). Používá se pouze jako vstup, dekodér nemá zakomponovanou možnost čtení a vyslání uložených hodnot CV, nebo aktuálního stavu přejezdu. Dekodér lze ovládat dvěma externími tlačítky (nebo logickou hodnotou L na příslušném vstupu). Je možné i připojení jednoduchého pomocného obvodu umožňujícího automatické řízení přejezdu jízdou vlaku.

Výstupy dekodéru PZZ:

– pár výstražníků se dvěma červenými, anebo dvěma červenými a jedním bílým světlem (LED i žárovky),

– zvukový signál (doporučený reproduktor o prům. cca 50 mm do 1W, impedance 8 ohmů). Celkem pět možných zvuků užívaných na tratích ČSD/ČD/SŽDC je uloženo v EEPROM,

– závory ovládané pomocí elektromagnetů, motorických přestavníků nebo servo-pohonů (resp. paměťovým drátem nebo speciálními motorky).

Skrze volbu hodnot CV se dá volit rychlost (frekvence) přepínání světel, doba prolínání (imitace dosvitu a rozsvěcení žárovky), zapnutí nebo vypnutí tzv. pozitivy (bílé světlo blikající 33x za minutu na novějších výstražnících) a množství dalších funkcí, týkajících se zejména počáteční polohy, rozsahu a rychlosti pohybu serva, funkce a délky impulzu pro elektromagnet atd.
Blížší informace na stránce autora: http://viky.unet.cz/pzz.htm.

Recenze: http://www.honzikovyvlacky.cz/2014/06/17/dekoder-pro-prejezdove-zabezpecovaci-zarizeni/

Ukázkové video

Popis nabídky

Sestavené zařízení na plošném spoji (95 x 68 x 25 mm).