Ovladač příslušenství Xbus-TCO

980.00 

Zrušit výběr
Katalogové číslo: Digi-cz 002 Kategorie:

Popis

Ovladač příslušenství Xbus-TCO

 

DIGI-CZ 002

Slouží k ovládání výhybek a příslušenství pomocí přepínačů nebo tlačítek. Ke každému přepínači je připojená sériová dioda (matice). V závislosti na řádku a sloupci, ve kterém jsou diody umístěny, umožňuje vybrat ovládání výhybky nebo dalšího příslušenství. Je určen ke konstrukci ovládacích panelů, zejména se schematickým znázorněním stanice.

 

 

Funkcionalita:
XbusTCO slouží k názornému ovládání příslušenství vybaveného DCC dekodéry. Vyžaduje spojení s příkazovou stanicí Lokmaus, Lenz nebo NanoX, připojených prostřednictvím Xbus/XpressNet rozhraní. Zkratka TCO je ze španělského výrazu „Tablero de Control Óptico“, což je možné přeložit jako „Panel vizuálního ovládání“.

Poznámka: Matice má 15 sloupců a 7 řádků, takže lze ovládat výhybky s adresami 1 až 105, nebo 100 až 205.
Konfigurace se provádí pomocí DIP přepínačů, které slouží k nastavení adresy TCO v rámci Xbus/XpressNet sítě. Přepínače 1 až 5 určují adresu v rámci 31 možných adres. Řešení s tlačítky snižuje rozsah ovladatelných adres výhybek na polovinu, protože potřebujete dvě tlačítka na každou výhybku namísto jednoho přepínače. Řešení s přepínači dává i informaci o „poloze“ výhybky (resp. přesněji o příkazu, kam se měla přepnout). Ale spoléhat se na tuto informaci můžeme jedině tehdy, pokud nepřepínáme výhybky pomocí jiného ovladače (myš, počítač a pod.)

Při objednávce je potřeba specifikovat požadavek verze – a) pro tlačítka, b) pro přepínače.

Doporučujeme přečíst: http://www.honzikovyvlacky.cz/2012/05/13/honzikovo-kolejiste-17-aneb-zapojeni-xbustco/

Doporučená délka připojovacích vodičů je 30cm.

Popis nabídky – sestavené zařízení na plošném spoji