Zdroj pro centrálu NanoX

980,00 

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: ,

Popis

Digi-cz 204
Zdroj vznikl jako doplněk k nové centrále DIGI-CZ 203. Je však možné použít ho i jinde, nejen v železničním modelářství. Obsahuje tři samostatné napájecí jednotky (až 3A každá) s nastavitelným napětím (trimrem).

Základní části zdroje
Každá část (3 x) – vratná proudová pojistka (až do 5A podle volby) chránící připojený transformátor před přetížením, indikace vypnutí pojistky, bipolární transil chránící elektroniku zdroje proti vstupnímu přepětí, usměrňovací můstek, vyhlazovací kondenzátory, spínaný nastavitelný zdroj (profesionální modul určený až do 5A). Jeden z modulů je s digitálním voltmetrem s možností měření vstupního i výstupního napětí.
Použití
Standardně se počítá s využitím měřeného zdroje pro trakci (12 – 16V), druhé dvě větve pro 12V (napájení přístrojů a modulů XpressNET™) a 5V pro logické obvody, LED a podobně. Výhoda měření trakčního napětí (resp. přesněji napětí vedeného do spínacího obvodu pro vytváření napětí DCC) je to, že pokud používáme na kolejišti přídavné boostery obdobné konstrukce *), můžeme zabezpečit stejná napětí v různých sekcích kolejiště.
V případě maximálního využití zdroje je doporučený transformátor (nebo transformátory) se samostatnými vinutími např. 15-18V střídavých (AC) pro trakci (pro proud minimálně 3A), 14-18V AC pro 12V stejnosměrných a 8-12V AC pro 5V stejnosměrných. Jejich vinutí musí poskytnout proud požadovaný pro napájení obvodů kolejiště (max. 3A na jednu větev). Tento zdroj je dodávaný pod označením DIGI-CZ 204-3. Standardně je osazený proudovou ochranou 3A v každé větvi a přepěťovou ochranou 22V, 18V a 15V.
Při objednávání může zákazník v poznámce uvést, s jakým transformátorem plánuje zdroj používat, podle toho potom optimálně navrhneme proudovou pojistku a přepěťovou ochranu.

Další informace

Zdroj

Jedno vynutí, Tři vynutí