Zobrazovač zpětné vazby Xbus-FBO

1.150,00 

1 skladem (dostupné na objednávku)

Katalogové číslo: DIGI-CZ-028 Kategorie:

Popis

Zobrazovač zpětné vazby Xbus-FBO

 

Digi-cz 028

Jedná se o velice jednoduché zařízení, které má minimum konfigurace a slouží k názornému zobrazování stavu zpětného hlášení nebo stavu příslušenství (polohy výhybky). Zařízení se připojuje na sběrnici XpressNet stejně jako ovladače. Jedná se o vhodný doplněk pro ovládací panely spolu se zařízením Xbus TCO.

Na výstupní straně je zařízení vybaveno svorkami pro připojení LED diod. K zařízení lze připojit 16×8 LED diod a zobrazovat tak současně stav 128 vstupů zpětného hlášení, nebo 64 výhybek. Vzhledem k tomu, že se připojuje až na sběrnici XpressNet za centrálu, je jedno, jestli se používá ke zobrazení zpětného hlášení přenášeného na sběrnici S88, RS, R-bus nebo jiných.
V režimu zobrazení výhybek jsou pro každou výhybku použité dvě LED (rovně/do odbočky).

 

Podrobný popis najdete na stránkách Jindry Fučíka. Námi dodávaná verze je v článku popsaná jako novější, ve druhé části článku. Umožňuje připojení více diod na jeden výstup, tedy znázornění celých úseků kolejiště.

Krátké video ukazuje činnost Xbus FBO. Na videu je jako zobrazovací jednotka použitý maticový LED displej. Je to jen z důvodu jednoduššího připojení pro demonstrační účely.

V reálu je nejlepší zakomponování LED do plánu kolejiště, spolu s tlačítky nebo spínači ovladače TCO tak, jak ukazuje druhé video – zde je vidět i využití k hlášení obsazených úseků, které jsou vyhodnocovány pomocí zpětné vazby.

Popis nabídky: Osazená deska s plošným spojem.