Dekodér pro přestavník MP1

300,00 

3 skladem (dostupné na objednávku)

Katalogové číslo: DIGI-CZ 037 Kategorie:

Popis

Dekodér pro přestavník MTB MP1

 

Digi-cz 037

Česká firma MTB model vyrábí velmi komfortní přestavník pro výhybky pod označením MP1. Jedná se o opravdu povedený výrobek, který potěší celou řadu modelářů. Přestavník má celou řadu vlastností, které se dají dobře využít. Většina modelářů se pokouší přestavník připojit pomocí běžných dekodérů pro elektromagnetické přestavníky (např. DIGI-CZ 205), což je sice možné, ale poněkud to ztrácí na komfortu, který přestavník nabízí.

 

Proto Jindra Fučík navrhl dekodér, který lépe respektuje vlastnosti přestavníku a také mu rozměrově odpovídá, je maximálně jednoduchý na obsluhu a nenutí uživatele tahat množství drátů.
Vznikl tak velice jednoduchý dekodér, který je vlastně dekodérem příslušenství pro jednu výhybku, rovnou obsahuje parametry přestavníku a rozměrově je s přestavníkem téměř identický. Snahou autora bylo zachovat jednu z hlavních předností přestavníku a to je malá velikost, proto je dekodér velice plochý s navíc s možností montáže buď na přestavník a nebo vedle přestavníku. Vyžaduje připojení pouze dvou vodičů (trakční napětí DCC, vzhledem k malému odběru nepředstavuje významnější zátěž).

Podrobný popis funkcionality a nastavení, včetně množství fotografií, najdete na Fuldově webu.

Na videu testovací verze.

Vzhledem k různým možnostem připájení konektorů je dodáváme nepájené jen jako příbal dekodéru.

Vyrábíme ve spolupráci s Pojezdy.eu.

Tento dekodér obdržel certifikaci NMRA (Conformance Warrant 2017-0004).